Dopravní automobil

28.08.2020

Tímto příspěvkem by jsme Vám chtěli představit naše nové zásahové vozidlo. FORD TRANSIT DA-L1Z. A zároveň poděkovat obci Rybníky, paní starostce obce - Lucii Šeinerové, starostovi SDH Jiřímu Horákovi a především našemu veliteli SDH i JPO Rybníky Romanovi Dvořákovi. Myslím, že můžu mluvit za všechny členy SDH i JPO Rybniky . Děkujeme Vám všem!!!

Prvního srpna se sešla širší veřejnost na prostranství u Mlýna v obci Rybníky, aby byla svědkem slavnostního předání nového dopravního automobilu do rukou Rybnikcýh hasičů.Projekt pořízení dopravního automobilu pro jednotku požární ochrany obce byl zahájen již v minulém roce přípravou podkladů pro podání žádosti o dotace, zpracování technických podmínek a začátkem letošního roku tato píle pokračovala v podání žádosti o druhou dotaci k dofinancování projektu, výběrového řízení a lazení detailů.

Začátkem léta konečně došlo k nákupu vytouženého dopravního prostředku. Slavnostní akt byl symbolizován předáním zvětšeniny automobilového klíče. Následovalo požehnání automobilu místním farářem panem Kloučkem a následovaly gratulace od přítomných hostů, mezi kterými byli naši kolegové z Rakšic, dále pak zástupci SDH Silůvky a SDH Miroslav a pro náš region důležití pánové: starosta města Moravský Krumlov a kandidát do senátu Tomáš Třetina,starosta obce Velatice a kandidát na hejmana Jihomoravského kraje Jan Grolich I COOL starosta, místostarosta města Moravský Krumlov a zastupitel Jihomoravského kraje @Zdeněk Juránek, starosta konkurenční obce Miloš Potůček, vedoucí okresní odborné rady velitelů Václav Kondler, starosta znojemského okrsku číslo 14 Josef Veleba a zasloužilý hasič pan Švejda se svojí polovičkou. Děkujeme za vyjádřenou podporu a srdečné gratulace.

Dopravní automobil Ford Transit v provedení L1Z pro posádku 1+8 byl pořízen z rozpočtu obce za přispění od Jihomoravského kraje a Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky. Automobil je vybaven jen základní výbavou. Čerpadlo a další věcné vybavení máme uloženo na přívěsném vozíku, který byl obcí Rybníky pořízen již v dřívějších letech.

Pořízení dopravního automobilu zásadně zvýšilo akceschopnost jednotky požární ochrany nyní již v rámci celého katastru naší obce a její připravenost pomáhat při mimořádných událostech.

Požáry a živelné pohromy se naštěstí naší obci vyhýbají, přesto se však snažíme být připraveni pomoci.Nemalé poděkování patří naší paní starostce Lucce Šeinerové. Nebýt jí, k pořízení nového automobilu by pravděpodobně nedošlo, protože to byla právě ona, která řídila veškeré procesy, které samotné pořízení provázeli a právě ona spojila všechny ostatní články, kteří na tomto projektu pracovali. V neposlední řadě pak patří poděkování všem aktivním členům našeho sborua jednotky požární ochrany naší obce. Bez jejich aktivity by neměl tento nákup smysl a děkujeme za jejich zájem chránit naši obec a pomáhat našim spoluobčanům.

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE