rok 2021

Odpoledne pro děti

19.6.
Sobotní odpoledne se neslo v duchu dne dětí, pro které byl na fotbalovém hřišti připraven zábavný program kouzelnickým uskupením Katona. Členové sboru obstarali občerstvení v podobě cigára z udírny a zajistili v parném dni pitný režim malých i velkých. Členové jednotky se postarali o časté zvlažení místa akce, včetně sprchy nejmenších, aby se nám na parném slunci neuvařili. K závěru přišla na řadu i atraktivní pěna pro děti.

Den dětí

Zábavné odpoledne plné soutěží a her pro nejen rybnické děti je sice plánováno až na polovinu června, hned 1.6. však naše jednotka vyrazila do místní školy, aby tento den dětem zpříjemnila. Proběhla ukázka techniky, několik poučných debat, nakonec i svezení dětí v hasičském autě, a tak dále.

Sběr železa a elektroodpadu

Jarní období klidu, kdy bohužel není možné pořádat kulturní akce a naše činnost je tak na minimu, jsme se rozhodli na četné žádosti našich spoluobčanů uspořádat sběr železa a elektroodpadu. Chtěli bychom vyjádřit velké díky za tuto formu podpory naší činnosti. Železa jsme nyní nasbírali necelých 7 tun. Vysloužilých spotřebičů jsme v rámci "Recyklujte s hasiči" odevzdali ke třicítce chladících zařízení, přes dvacítku velkých spotřebičů a pět bagů malých spotřebičů.

Ukliďme Česko

Kolektiv pod vedením Petrovické starostky - paní Záviškové - nedávno v rámci akce Ukliďme Česko, se pustil do úklidu hranic Petrovického, Rybnického a Dobelického katastru. Nepořádku posbírali mnoho, budiž jim pochvala za úklid přírody v našem okolí. Nad čím však zůstává rozum stát, je to, kolik odhozených pneumatik vysbírali. Nevím jak ostatní, ale nás učili, že pneumatiky do přírody nepatří. A přesto se najde spoustu lidí, kteří neváhají gumové obutí svých povozů vyhodit do přírody. Do podezření vpadají také ti, jenž sesbíranou hromadu pochopili jako skládku, a tak na ni čile přihodili! Nemohli jsme tak dlouho otálet a toto lákadlo jsme museli uklidit.Pěkná spolupráce na úseku obcí Petrovice, Dobelice, Rybníky a občanů těchto vesniček!