Tornádo

27.06.2021

Ničivé tornádo postihlo Břeclavsko a Hodonísko. Neuvěřitelně ničivá bouře zvedla vlnu solidarity napříč celou republikou, ke které jsme se připojili i my a nabídli svoji pracovní sílu.

Naše nabídka byla vyslyšena, a tak jsme byli v sobotu 26.6. povolání na místo neštěstí, konkrétně do Moravské Nové Vsi. Po příjezdu jsme byli místním štábem velitele zásahu poslání na pomoc do jednoho z mnoha poničených budov. Jednalo se o klubovnu mladých hasičů místního SDH. Jednalo se o zajištění střešních tašek, zaplachtování střech a úklidu suti. Pro kolektiv místních mladých hasičů připravujeme i další pomoc, a to finanční. Pro tento krok jsme se rozhodli, abychom cíleně pomohli právě tam, kde jsme strávili velkou část soboty a navázali přátelské vztahy se zástupkyněmi místního sboru dobrovolných hasičů.

Následně jsme byli štábem velitele zásahu přesunuti na další místo, kde jsme provedli zakrytí střechy plachtou.

S ohledem na citlivost situace, zveřejňujeme jen několik málo fotografií.

Nejen do Moravské Nové Vsi, ale do celé bouří zasažené oblasti přejeme pevné nervy a  mnoho sil do dalších dnů.